September.

Autor: Jakub Horbaj | 5.9.2012 o 23:02 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  419x

Sadnem si a pustím si hudbu. Začínam písať. Ty netušíš o čom, ale september je mesiac ktorý veľa vecí dokáže zmeniť. Vieš to a pokiaľ študuješ tak ťa to neminie. A ďalej o inom..

labkylabky

 

Najprv zistíme kde si a prečo to čítaš. Takže ak si v škole hľadáš hocičo užitočnejšie ako to čo sa tam práve deje a ak si doma tak možno sa nudíš nakoniec ak si v práci tak asi práve nepracuješ.

 

Dnes som zopár hodín prechodil mesto za účelom odovzdania rôzny papierov na rôzne miesta len preto, aby.. poznáte to. Popri tom som neustále myslel. Nie rozmýšľal, ale myslel o tom čo dokáže september zmeniť a priniesť. Koľko budem mať času, čo ma čaká v škole a nakoniec som myšlienkou skončil v septembri ´92 kedy som sa narodil. Tak postupne som si začal uvedomovať čo sa deje. Aký je rok a čo všetko dokáže čas. Od malička som nikdy nemal málo času a samozrejme ako každého ma ovplyvnila výchova natoľko, že som si to uvedomil až teraz a sám neviem či je to dobré alebo zlé.

Tá klasická situácia po škole na základke, keď polovička detí sa už na poslednej hodine dohaduje či zostanú a čo si zahrajú a tí ostatní čo majú krúžky a jazyky a tanečné a ... Nič podobné som nezažil a teraz mi to možno chýba a možno nie. No pointa je už za rohom sľubujem.

Zmeny, ktoré nastanú tento mesiac zasiahnu do všetkého. Tešil som sa na to ale nechcem aby zasiahli do jedného. Nechcem aby sa menilo čokoľvek na tom, že mám po boku človeka, ktorého nič nedokáže nahradiť. Áno plánujem dopredu a možno aj rok dopredu a nevadí mi to a som si istý a viem, že milujem a budem. Teda nie, že „viem“ ale cítim to. Žiadne čo ak neprichádza do úvahy. Bez pochýb som si istý. Tak istý ako boli aj tvoji rodičia. Všetci máme svoj príbeh. Niekto ho má pestrejší, niekto svoj príbeh skončí skôr ako čakal. Prejdeš si všetkým, čo sa ti postaví do cesty. A ak ste dvaja tak to s úsmevom zlikvidujete.

Mám priateľku, to už viete. A fb tvrdí, že máš tých priateliek možno aj 500 ďalších. No kamaráti by možno zneli divne ale aj toto slovko sa udupáva na nízku hodnotu. Veď ten jeden priateľ, ktorý pre teba spraví všetko a dáva ti čas ktorý ti už nik nikdy nevráti je možno jediná osoba hodná tajomstiev a úplnej úprimnosti. Možno to vykecá. Hneváš sa. A možno na to mal dôvod. Možno ty niečo tajíš. Jeho to raní. A možno máš dôvod. Prečo si nepovedať tie dôvody ? Tie skryté túžby ktoré nikdy nevyslovíme.

Navzájom sa poznať a tolerovať je ťažké. Dôverujte si a nehrajte sa na tajnostkárov. Nemeňte jeden druhého navzájom, ale skúste pochopiť prečo takí ste. V škole, v práci, vo vzťahoch si všetci žijú príbeh ktorý formuje osobnosť. Ak ti niekto povie : „ty si bol iný zmenil si sa“ nič tým nezmení ani nezistí. Ak sa ťa spýta prečo si sa zmenil ? A hlavne si to nepíšte, ale rozprávajte sa. Lebo ako moja triedna vravievala : „papier veľa znesie“. S dôverou a pochopením oboch strán je to naozaj krásne a vrelo to odporúčam.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?