Čomi slíž ?

Autor: Jakub Horbaj | 10.6.2012 o 14:16 | (upravené 10.6.2012 o 14:30) Karma článku: 4,69 | Prečítané:  444x

Slovné spojenie mierne upravené. Jeho spomienková podoba sa uchová. Tak isto ako 2500 ďalších vecí, citov a pocitov. Márne sa sám seba budeš pýtať. Otázkou nič nezmôžeš, ak ti nemá kto odpovedať. Jedno slovo potom dokáže všetko. Mení svety, životy.

láskaláskaJakub Horbaj

 

Určite máš v živote rôzne druhy situácií. Hlavne vtedy keď sa potrebuješ rozhodnúť, sú slová dôležité.

No koľko krát človek povie to, čo nechce. Niečo, čo by možno chcel zmeniť. Alebo sa práve vtedy bojíš. Máš strach, že to „áno" v podstate ani.. To je jedno. Spomeň si. Moment v ten deň, kedy ti na základnej škole povedia, že máš čas do konca týždňa, aby si si vybral strednú školu. Vieš to v sekunde. Niekto už vopred niekoľko dní. Prídeš domov a oznámiš tvoje rozhodnutie rodičom. Presne tí rodičia čelili rozhodnutiu už dávno, dávno pred tebou. Čo myslíš ? Mali z toho strach ?

Keby ten strach mail, asi to nečítaš. Sú spolu preto, aby si ty bol. Neuvedomíš si prečo, ani ti to nenapadne. Pokiaľ nestratíš jedného z nich. Prejdeš si cez to a zahryzneš sa do života. Znie to ľahko ? Áno znie to presne tak.

Rozhodovanie človeka je vždy niečím podmienené. Tak isto ako jeho správanie. Všetko čo sa nám postaví do cesty náš mozog v sekunde porovná s množstvom situácií ktoré sme už zažili. Skúsenosti zlé aj dobré menia rozhodnutia u každého bez rozdielu.

Niekto sa takto raz rozhodne o tebe. Všetko sa zmení. Na rade si ty a tvoje rozhodnutie. Aj ty sa chceš na základe niečoho rozhodnúť. Počúvaš rady okolia, porovnávaš okamihy života. Naložíš to všetko na váhu a čakáš kam sa preklopí. Ramená váhy sa nehnú. Niečo sa deje. Je to zlé? Dobré? Čo myslíš?

Všetko to zablokuje cit. Volajme to láska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?