Koľko váži šťastie ?

Autor: Jakub Horbaj | 8.6.2012 o 14:18 | Karma článku: 7,12 | Prečítané:  967x

Otáznik v nadpise prezrádza jedno. Áno je to otázka. Skúste si ju položiť a zodpovedať, koľko presne to šťastie váži a či by ste ho uniesli. Možno aké je veľké, dokonca akej je asi farby. Veľa ďalších otázok sa skrýva za týmto pocitom. Viete prečo..?

spolu.spolu.Jakub Horbaj

 

Je ráno, zvoní budík a prerušuje sladký spánok uprostred ťažkého týždňa. Zrušíš ho, spíš ďalších 5 minút. Potom, znova budík a myšlienka čo všetko dnes musíš stihnúť. Toto je obyčajné ráno. Pokračuje celý deň povinností a večer spánok. Čo ak máš iné ráno?

Znamená to, že nemusíš vstávať, hoci celý deň ti na účet naskakujú nuly. Ty sa po obede vybereš skontrolovať si svoj biznis, poprípade zahárš golf. Alebo máš úplne iné ráno?

Pre niekoho sú tieto rána bežné, pre niekoho nie. Môžes ráno vstať, trápiť sa čo ťa čaká, ale môžeš vstať a vôbec sa netrápiť. Ten ďalší prípad je, ak vstaneš do šťástného rána. Vtedy sú tieto veci na poslednom mieste. Vstaneš a vidíš farbu šťastia. Je to farba jej vlasov, ktoré pokrývajú polovicu postele. Je to tá farba, ktorá vznikne na rannom slnku. Vieš, že máš ťažký deň pred sebou, ale netrápi ťa to. Skôr rozmýšľaš či stihneš spraviť čaj alebo kávu skôr, než sa prebudí. Sedíš a sleduješ ako sa usmeje a pretrie si oči.

Popravde, asi si žijem v takejto rozprávke sám a možno nie. Viem však, že rozmer šťastia, ktoré máme si určíme samy. Nezáleží na tom koľko trvá, či aký ma priebeh, skôr ide o to ako veľmi si ho užívaš. Má to však háčik. Takú tú malinkú vetu pod tým krásnym plagátom, vetu s hviezdičkou, ktorá ťa varuje o rizikách. Nikdy ju nečítaš, avšak vidíš len obrázok, pokiaľ...nezistíš prečo je to tam napísané. Prečítaš si to, stuhneš a zamrazí ťa. Varovanie o šťastí ti oznamuje, že je určené iba pre dve osoby súčastne. Pre jednéh jedinca je však prudko návykové priam nebezpečné. Netuším, aký príbeh máš ty za sebou. Neviem ani ako sa práve teraz cítiš.

Dovolím si len tvrdiť, že ak si svoje šťastie zažil a bolo úprimné, neodhod svoju flintu. Nikdy ti z neho neubudne pokiaľ kráča po našej zúboženej planétke. Je tam šanca na strieľajúcu motyku. Moje šťastie má úsmev, ktorý skrýva, má vlasy, o ktoré sa stará a oči, do ktorých hľadíš aj keď su zatvorené. Viem koľko váži, viem, že svoje šťastie unesiem. Píšem tieto riadky v slzách a ak sledujete blogy SME, vedzte, že ju chcem vždy prikryť. Či už v dobrom, či v zlom. Nezabudnite na šťastie. Ak viete, kde je, viete jeho podobu alebo len tušíte ako sa k nemu dostať, skúste to! Každý sa vie vzdať, ale to nie je cesta ako dosiahnúť šťastie.

Cesta je iba jedna a šťastie je na konci, tak kráčaj!

Ja budem...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?