Mínus + Mínus je predsa plus nie ?

Autor: Jakub Horbaj | 9.6.2012 o 9:15 | Karma článku: 5,46 | Prečítané:  1065x

Spomeniete si ? Ten deň keď ste lámali prvýkrát mozgové bunky nad rátaním a odrátavaním hrušiek, jabĺk a čerešní. Vtedy matematika nedávala zmysel, ako keby dnes dávala ale.. toto je článok o inom.

náhoda ?náhoda ?Jakub Horbaj

 

O čom to je keď rátaš, počítaš. Keď vieš s čím rátaš a s čím počítaš. Prečo neskúsiš vynechať to znamienko ktoré sa ti nepáči a dáš tam jednoducho iné.

Zamysli sa čo všetko krásne si zažil, to s čím si nerátal. Sú to tie okamihy, kde spontánne šťastie tvorí polovicu rovnice. Len zahnojíš vetu: „mám chuť na langoše" a moment kedy ti bleskne hlavou, aký problém to môže byť taký langoš. Nenazdáš sa a už pátraš po najlepšom recepte a hreješ mlieko na kvások. Kedy vlastne nepočítaš ? Nevieš ?

Presne vtedy, keď ťa výsledok vôbec nezaujíma. Prestávaš rátať a usmievaš sa. Nehľadáš vinu v zabudnutom vzorci, ani v zle rozpísanej zátvorke. Škrtáš všetky zlomky a na každého člena aplikuješ poriadny úsmev. Neohraničená množina šťastia čaká. Tak nerob to, čo každý od teba očakáva.

Jednoduchou úpravou nerovnice vznikli : langoše v nočnej kuchyni, výlet vlakom mimo mesto bez určenia cieľa,svadba v meste postavenom z kartónu, štuchnutie niekoho, kto vás očarí v zlomku sekundy takto vznikol rovinný útvar vpísaný do môjho srdca.

Nepočítal som s tým, že budem niekedy písať blog. Ja som na to nemal gule. Potom som zistil, že stačí srdce. Do písmen vložíš slová ktoré chceš možno povedať všetkým, možno len jednej.

Nakoniec aspoň jedno číslo, teda rovno dve. Sú to čísla 114 a 13.

Dbaj na správny postup a prajem ti v živote funkcie, ktoré majú riešenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?